Licensed to Lightning Event Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/17/2017 06:06 PM
                   Mount Union Last Chance Meet - 2/18/2017                    
                 Peterson Fieldhouse, Mount Union,Alliance, OH                 
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Women Weight Throw (23)
===============================================================================
 Meet Record:  17.23m  2/7/2015    Miranda Mondozzi, Tiffin                    
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Wiles, Tristen                SO Muskingum             9.67m 
  2        Morin, Alyssa                 FR Ohio Wesleya         10.35m 
  3        Franks, Alexis                FR Ohio Norther         10.97m 
  4        Hickey, Ashlynn               FR Ohio Norther         10.99m 
  5        Moskowitz, Sasha              SR Allegheny            11.38m 
  6        Richenberg, Rachel            FR Mount Union          11.45m 
  7        Henry, Calla                  SO Wilmington (         11.51m 
  8        O'Neil, Destanee              FR Mount Union          11.62m 
  9        Sentman, Baylee               FR Wilmington (         12.23m 
 10        Harris, Tia                   SO Ohio Norther         12.50m 
 11        Roberts, Jillian              FR Baldwin Wall         12.51m 
 12                                                                     
Flight 2  Finals
  1        Haggerty, Madison             FR Ohio Wesleya         12.57m 
  2        Mamonis, Linley               JR Mount Union          12.70m 
  3        Buckhannon, Brooke            FR Baldwin Wall         12.79m 
  4        Zeller, Zara                  FR Wilmington (         13.26m 
  5        Ziccardi, Madeline            JR Baldwin Wall         13.47m 
  6        Fruchey, Aubrey               JR Mount Union          13.48m 
  7        Von Dolln, Sara               SR Allegheny            14.31m 
  8        Olashuk, Rebecca              SR Ohio Norther         15.38m 
  9        Caslin, Aubri                 SR Allegheny            15.42m 
 10        Clouse, Kasey                 SR Baldwin Wall         15.60m 
 11        Berish, Courtney              SR Mount Union          15.68m 
 12        Stacy, Lauren                 JR Wilmington (         16.35m 
 
Event 2  Men Weight Throw (25)
===============================================================================
 Meet Record:  17.92m  2/7/2015    Rocky Mitolo, John Carroll                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Calhoun, Seth                 FR Mount Union              ND 
  2        Deem, Nicholas                SO Ohio Wesleya          8.77m 
  3        Hannah, Trevon                FR Muskingum            10.67m 
  4        Wells, Hogan                  FR West Liberty         10.80m 
  5        Waldon, John                  SR Ohio Wesleya         11.30m 
  6        Achladis, Ted                 FR Baldwin Wall         11.46m 
  7        Smith, Evan                   JR West Liberty         11.50m 
  8        Reznik, Justin                FR Ohio Wesleya         11.61m 
  9        Tevrow, Barry                 SO Allegheny            11.66m 
 10        Aikins, Austin                FR Mount Union          11.84m 
 11        Walz, Mason                   FR Mount Union          12.31m 
 12        Williams, Max                 FR Mount Union          12.67m 
 13                                                                     
Flight 2  Finals
  1        Brogan, Connor                FR Mount Union          13.34m 
  2        Ayoki, Linden                 SR Wilmington (         13.72m 
  3        Sullivan, Alex                SR Muskingum            14.15m 
  4        Smith, Cody                   JR Baldwin Wall         14.42m 
  5        Kinney, Carson                FR Baldwin Wall         14.81m 
  6        Augustine, Zane               SR Ohio Norther         15.00m 
  7        Gundlah, Adam                 SR Mount Union          15.28m 
  8        Hudson, Dominique             SO West Liberty         15.31m 
  9        Butts, Kalvin                 JR Wilmington (         15.56m 
 10        Miranda, Christian            SR Allegheny            15.70m 
 11        Buffington, Andre             SR Muskingum            16.04m 
 12        Williams, Kurtis              SO Allegheny            16.07m 
 13        Dysert, Zak                   JR Baldwin Wall         17.36m 
 
Event 3  Women Pole Vault (12)
===============================================================================
 Meet Record:  3.81m  2/7/2015    Marissa Kalsey, Westminster                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Shomon, Alexis                FR Ohio Wesleya          2.72m 
  2        Weiland, Abby                 SO Muskingum             2.76m 
  3        Hess, Lexie                   FR Ohio Norther          2.77m 
  4        Mitchell, Taylor              FR Mount Union           2.92m 
  5        McGuire, Bridget              FR Mount Union           2.96m 
  6        Martin, Reannah               SO Muskingum             3.00m 
  7        Krause, Maggie                FR Ohio Norther          3.07m 
  8        Hicks, Mariah                 SR Ohio Wesleya          3.26m 
  9        Myers, Angel                  SR Mount Union           3.28m 
 10        Rozsa, Nicole                 JR Ohio Wesleya          3.41m 
 11        Steinmetz, Kelsie             JR Ohio Wesleya          3.41m 
 12        Eisenbrown, Abbey             SR Mount Union           3.63m 
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20                                                                     
 21                                                                     
 22                                                                     
 23                                                                     
 24                                                                     
 25                                                                     
 26                                                                     
 27                                                                     
 28                                                                     
 
Event 4  Men Pole Vault (8)
===============================================================================
 Meet Record:  4.91m  2/7/2015    Mark Kulinski, Case Western                  
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Marling, Dylan                FR West Liberty          3.05m 
  2        Holesovsky, Chandler          FR Ohio Norther          3.51m 
  3        Short, Westin                 JR Ohio Wesleya          4.13m 
  4        Metz, Zack                    JR Mount Union           4.15m 
  5        Price, Travis                 SR Mount Union           4.25m 
  6        Blankenship, Jayson           FR Ohio Wesleya          4.25m 
  7        Rospierski, Ricky             SR Mount Union           4.43m 
  8        Keim, Matt                    FR Mount Union           4.56m 
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20                                                                     
 21                                                                     
 22                                                                     
 23                                                                     
 24                                                                     
 25                                                                     
 26                                                                     
 27                                                                     
 28                                                                     
 29                                                                     
 30                                                                     
 
Event 5  Women High Jump (9)
===============================================================================
 Meet Record:  1.67m  2/3/2007    Jenelle Orosz, Buffalo St.                   
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Skatzes, Justine              FR Muskingum             1.30m 
  2        Cox, Keva                     FR Wilmington (          1.45m 
  3        Rozsa, Nicole                 JR Ohio Wesleya          1.47m 
  4        Johnson, Jen                  SO Allegheny             1.48m 
  5        McClain, Megan                JR Ohio Norther          1.51m 
  6        Taylor, Kimberly              SO Muskingum             1.55m 
  7        Hambrick, Morgan              JR Mount Union           1.58m 
  8        Ellyson, Emily                FR Muskingum             1.60m 
  9        Moore, Tiffany                FR Ohio Wesleya          1.63m 
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20                                                                     
 21                                                                     
 22                                                                     
 23                                                                     
 24                                                                     
 25                                                                     
 26                                                                     
 
Event 6  Men High Jump (13)
===============================================================================
 Meet Record:  2.03m  2/7/2015    Nic Jones, Thiel                             
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Whittenbach, Corey            FR West Liberty             NH 
  2        Morrow, Delontaye             SO Ohio Wesleya          1.78m 
  3        Wallace, Jordan               SO Muskingum             1.80m 
  4        Hill, Elijah                  FR Mount Union           1.83m 
  5        Slack, Grant                  SR Mount Union           1.88m 
  6        Weidner, Blake                JR Muskingum             1.90m 
  7        Fraley, Nick                  SO Ohio Wesleya          1.90m 
  8        Bogdanovich, Luke             JR Ohio Norther          1.91m 
  9        Hollis, Tom                   JR Mount Union           1.91m 
 10        Juhn, Rory                    SR Mount Union           1.93m 
 11        Harvey, David                 FR Ohio Norther          1.93m 
 12        Truss, Antone                 SR Wilmington (          2.06m 
 13        Wukotich, Zack                SR Mount Union           2.06m 
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20                                                                     
 21                                                                     
 22                                                                     
 23                                                                     
 24                                                                     
 25                                                                     
 26                                                                     
 27                                                                     
 
Event 7  Women Long Jump (11)
===============================================================================
 Meet Record:  17-07  2/3/2007    Ashley Currence, Malone                      
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Payne, Brooklyn               SO Wilmington (             ND 
  2        Lauvray, Laikin               SR Muskingum             4.34m 
  3        Caja, MaryKate                SR Ohio Wesleya          4.40m 
  4        Cooper, Samantha              FR Allegheny             4.48m 
  5        Prall, Jordan                 FR Muskingum             4.57m 
  6        Acevedo, Alyssa               SO Ohio Wesleya          4.89m 
  7        Johnson, Jen                  SO Allegheny             5.06m 
  8        Sievers, Megan                FR Ohio Wesleya          5.17m 
  9        Harbath, Marissa              SO Mount Union           5.17m 
 10        Kasper, Erin                  SR Baldwin Wall          5.23m 
 11        Crofoot, Dana                 JR Mount Union           5.42m 
 
Event 8  Men Long Jump (20)
===============================================================================
 Meet Record:  22-03.50  2/3/2007    Franklin Duroubasa, Edinboro              
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Boyer, Devan                  SO Muskingum                ND 
  2        Heeschen, Michael             FR Ohio Wesleya          5.52m 
  3        McKee, Noah                   FR Ohio Norther          5.67m 
  4        Harrison, Edward              JR Muskingum             5.94m 
  5        Waden, Desmond                SR Muskingum             6.05m 
  6        Sommer, Luke                  SO Ohio Norther          6.17m 
  7        Yeater, Zachery               FR West Liberty          6.24m 
  8        Briggs, Darrell               JR Muskingum             6.26m 
  9        Gannon, Bailey                JR Mount Union           6.32m 
 10        Burnett, Brian                SR Ohio Wesleya          6.33m 
Flight 2  Finals
  1        Washington, Trypp             JR Baldwin Wall          6.35m 
  2        Newman, Nate                  JR Ohio Wesleya          6.35m 
  3        Truss, Antone                 SR Wilmington (          6.39m 
  4        Weltner, Joshua               SR West Liberty          6.40m 
  5        Morrow, Delontaye             SO Ohio Wesleya          6.45m 
  6        Bryan, Andre                  JR Allegheny             6.51m 
  7        Tye, Juwaun                   FR Ohio Wesleya          6.64m 
  8        Redus, Darrin                 SR Mount Union           6.81m 
  9        Cloud, Brandon                JR Mount Union           6.89m 
 10        McGill, Jalen                 JR Mount Union           6.90m 
 
Event 9  Women Triple Jump (5)
===============================================================================
 Meet Record:  36-06  2/5/2006    Sunny Daugherty, S.R.U.                      
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Moore, Tiffany                FR Ohio Wesleya          9.15m 
  2        Dorsett, Angela               SR Wilmington (          9.69m 
  3        Harbath, Marissa              SO Mount Union           9.98m 
  4        Nuckols, Kelani               SR Mount Union          10.19m 
  5        Johnson, Jen                  SO Allegheny            10.86m 
  6                                                                     
  7                                                                     
  8                                                                     
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 
Event 10  Men Triple Jump (6)
===============================================================================
 Meet Record:  45-00  2/5/2006    Joe Wooley, B.S.U.                           
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Fraley, Nick                  SO Ohio Wesleya             ND 
  2        McKee, Noah                   FR Ohio Norther         12.19m 
  3        Truss, Antone                 SR Wilmington (         12.62m 
  4        David, Kra                    FR Mount Union          13.13m 
  5        Butler, Kaner                 FR Wilmington (         13.23m 
  6        Tshikala, Raphael             JR Mount Union          13.73m 
  7                                                                     
  8                                                                     
  9                                                                     
 10                                                                     
 
Event 11  Women Shot Put (27)
===============================================================================
 Meet Record:  42-03  2/3/2007    Emily Alderfer, Malone                       
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Doore, Hannah                 JR Muskingum             8.10m 
  2        Henry, Calla                  SO Wilmington (          8.94m 
  3        Garrett, Dominique            JR Ohio Wesleya          9.00m 
  4        Franks, Alexis                FR Ohio Norther          9.15m 
  5        Zeller, Zara                  FR Wilmington (          9.15m 
  6        Wiles, Tristen                SO Muskingum             9.32m 
  7        Morin, Alyssa                 FR Ohio Wesleya          9.33m 
  8        Hume, Julie                   FR Ohio Wesleya          9.36m 
  9        O'Neil, Destanee              FR Mount Union           9.47m 
Flight 2  Finals
  1        Horn, Kennedy                 FR Wilmington (          9.83m 
  2        Weaver, Gretchen              FR Ohio Wesleya         10.29m 
  3        Olashuk, Rebecca              SR Ohio Norther         10.50m 
  4        Richenberg, Rachel            FR Mount Union          10.52m 
  5        Haggerty, Madison             FR Ohio Wesleya         10.75m 
  6        Hickey, Ashlynn               FR Ohio Norther         10.94m 
  7        Good, Amber                   FR Mount Union          11.16m 
  8        Moskowitz, Sasha              SR Allegheny            11.23m 
  9        Fruchey, Aubrey               JR Mount Union          11.76m 
Flight 3  Finals
  1        Caslin, Aubri                 SR Allegheny            11.81m 
  2        Harris, Tia                   SO Ohio Norther         12.00m 
  3        Ziccardi, Madeline            JR Baldwin Wall         12.08m 
  4        Buckhannon, Brooke            FR Baldwin Wall         12.15m 
  5        Roberts, Jillian              FR Baldwin Wall         12.18m 
  6        Crowe, Quinn                  FR Mount Union          12.24m 
  7        Stacy, Lauren                 JR Wilmington (         12.44m 
  8        Mamonis, Linley               JR Mount Union          12.83m 
  9        Clouse, Kasey                 SR Baldwin Wall         13.25m 
 
Event 12  Men Shot Put (33)
===============================================================================
 Meet Record:  52-08.75  2/3/2007    Justin Rodhe, MTU                         
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1        Cary, Gino                    FR Muskingum             7.90m 
  2        Smith, Tyler                  FR Muskingum             8.93m 
  3        Russelberg, Bradley           FR Ohio Norther          9.01m 
  4        Deem, Nicholas                SO Ohio Wesleya          9.73m 
  5        Burnam, Pierce                JR Wilmington (          9.97m 
  6        Simons, Thomas                SO West Liberty         10.16m 
  7        Boggs, Caleb                  FR West Liberty         10.31m 
  8        Reznik, Justin                FR Ohio Wesleya         10.81m 
  9        Walker, VaShawn               FR Ohio Wesleya         11.19m 
 10        Floyd, Wade                   SO Muskingum            11.26m 
 11        Uhrin, Ryan                   JR Mount Union          11.63m 
Flight 2  Finals
  1        Whitted, Edward               JR West Liberty         12.45m 
  2        Sullivan, Alex                SR Muskingum            12.50m 
  3        Ayoki, Linden                 SR Wilmington (         12.56m 
  4        Cody, AJ                      SR Ohio Norther         12.67m 
  5        Walz, Mason                   FR Mount Union          13.16m 
  6        Smith, Evan                   JR West Liberty         13.26m 
  7        Waldon, John                  SR Ohio Wesleya         13.26m 
  8        Tevrow, Barry                 SO Allegheny            13.30m 
  9        Williams, Max                 FR Mount Union          13.60m 
 10        Calhoun, Seth                 FR Mount Union          13.94m 
 11        Augustine, Zane               SR Ohio Norther         14.00m 
Flight 3  Finals
  1        Filp, Andrew                  SO Mount Union          14.13m 
  2        Kinney, Carson                FR Baldwin Wall         14.19m 
  3        Dysert, Zak                   JR Baldwin Wall         14.24m 
  4        Fitchet, Matt                 JR Mount Union          14.26m 
  5        Hudson, Dominique             SO West Liberty         14.30m 
  6        Achladis, Ted                 FR Baldwin Wall         14.39m 
  7        Brogan, Connor                FR Mount Union          14.55m 
  8        Aikins, Austin                FR Mount Union          14.74m 
  9        Williams, Kurtis              SO Allegheny            15.02m 
 10        Sherman, Sean                 FR Mount Union          16.06m 
 11        Smith, Cody                   JR Baldwin Wall         16.08m 
 
Event 21  Women 60 Meter Hurdles (17)
===============================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record:   8.85  2/7/2015    Jasmin Dunham, Buffalo Stat                  
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1        McIntosh, Melinda             FR Ohio Norther             NT 
  2        Doore, Hannah                 JR Muskingum             10.64 
  3        Rossi, Annie                  FR Mount Union           10.17 
  4        Howard, Aamirah               FR Mount Union            9.55 
  5        Balzer, Amanda                SR Allegheny              9.10 
  6        Acevedo, Alyssa               SO Ohio Wesleya           9.57 
  7        Tokarsky, Leah                FR Mount Union            9.98 
  8        Brown, Emily                  JR Ohio Wesleya          10.60 
  9        Lovett, Ashley                SO Wilmington (             NT 
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2        Caja, MaryKate                SR Ohio Wesleya          10.70 
  3        Ellyson, Emily                FR Muskingum             10.28 
  4        Burke, Emma                   FR Wilmington (           9.90 
  5        Armstrong, Lyndsey            SR Baldwin Wall           9.30 
  6        Kring, Devin                  FR Mount Union            9.67 
  7        McCluer, Sydney               SO Ohio Norther           9.95 
  8        Berryman, Taelor              FR West Liberty          10.44 
  9        Allen, Kathleen               SO Mount Union           10.84 
 
Event 22  Men 60 Meter Hurdles (14)
===============================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record:   7.74  2/5/2006    Dorran Coley, Thiel                          
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                     
  2        Stover, Derek                 JR Muskingum              9.22 
  3        Butler, Kaner                 FR Wilmington (           9.01 
  4        Sullins, Darrell              SO Mount Union            8.60 
  5        Plant, Mason                  FR Mount Union            8.21 
  6        Broomfield, Quinton           SO Ohio Wesleya           8.51 
  7        Ruffini, Brian                FR Ohio Norther           8.87 
  8        Blankenship, Jayson           FR Ohio Wesleya           9.21 
  9                                                                     
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2        Simons, Thomas                SO West Liberty          10.00 
  3        Heeschen, Michael             FR Ohio Wesleya           9.08 
  4        Koch, Aaron                   FR Wilmington (           8.86 
  5        Abduljelil, Ifa               SR Ohio Wesleya           8.34 
  6        Francis, Jermaine             FR Mount Union            8.47 
  7        Briggs, Darrell               JR Muskingum              8.87 
  8        Corona, Dominic               FR Allegheny              9.20 
  9                                                                     
 
Event 19  Women 60 Meter Dash (29)
===============================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record:   7.32  2/5/2006    Janiece Rash, S.R.U.                         
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                     
  2        Shomon, Alexis                FR Ohio Wesleya           8.95 
  3        Turner-Davis, Alexis          FR West Liberty           8.60 
  4        Conner, Caitlynn              FR Mount Union            8.28 
  5        Goedecke, Katie               SO Mount Union            7.87 
  6        Johnson, Amarii               FR Ohio Wesleya           8.28 
  7        Wildt, Amanda                 JR Allegheny              8.47 
  8        Hales, Hannah                 FR Muskingum              8.94 
  9                                                                     
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2        Cooper, Samantha              FR Allegheny              8.98 
  3        Lane, Anna                    FR Allegheny              8.62 
  4        Freyhof, Morgan               FR Ohio Wesleya           8.30 
  5        Adams, Rachael                FR Mount Union            8.01 
  6        Atkinson, Jaliyah             FR Ohio Wesleya           8.21 
  7        Plas, Beth                    FR Baldwin Wall           8.46 
  8        Steinmetz, Kelsie             JR Ohio Wesleya           8.87 
  9                                                                     
Heat 3  Prelims
  1                                                                     
  2        Ritchie, Jennifer             FR Muskingum              8.99 
  3        Allen, Kathleen               SO Mount Union            8.66 
  4        Caldwell, Abigail             FR West Liberty           8.30 
  5        Donley, Steph                 SO Mount Union            8.04 
  6        Nemeth, Grace                 SO Baldwin Wall           8.20 
  7        Valachovic, Tori              FR Allegheny              8.42 
  8        Gorman, Raina                 FR Allegheny              8.74 
  9                                                                     
Heat 4  Prelims
  1                                                                     
  2        Yost, Alei                    FR Muskingum              9.02 
  3        Stengel, Jess                 JR Allegheny              8.68 
  4        Payne, Brooklyn               SO Wilmington (           8.39 
  5        Crofoot, Dana                 JR Mount Union            8.06 
  6        Kahn, Hannah                  FR Mount Union            8.19 
  7        Lemons, Noelle                SR Allegheny              8.39 
  8        Kiser, Morgan                 SO Mount Union            8.70 
  9        Hicks, Mariah                 SR Ohio Wesleya           9.07 
 
Event 20  Men 60 Meter Dash (30)
===============================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record:   6.49  2/3/2007    Nic Saluppo, MTU                             
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                     
  2        Pamer, Trey                   SO Mount Union            7.64 
  3        Burnam, Pierce                JR Wilmington (           7.46 
  4        Smith, Jordan                 FR Ohio Norther           7.23 
  5        Berry, Louis                  SO Mount Union            6.94 
  6        Perry, Josh                   FR Mount Union            7.20 
  7        Newman, Nate                  JR Ohio Wesleya           7.40 
  8        Murphy, Tristan               FR Muskingum              7.61 
  9                                                                     
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2        Glaze, Jimmy                  SR Muskingum              7.65 
  3        Scheadler, Travis             SR Wilmington (           7.47 
  4        Waden, Desmond                SR Muskingum              7.29 
  5        Peyton, Griffin               SO Ohio Wesleya           7.02 
  6        Jackson, Nick                 FR Ohio Wesleya           7.15 
  7        Hart, Kris                    FR Baldwin Wall           7.33 
  8        Lopez, Noah                   FR Muskingum              7.57 
  9                                                                     
Heat 3  Prelims
  1                                                                     
  2        Vaughn, Zachary               FR Ohio Norther           7.68 
  3        McGill, Sean                  FR Ohio Norther           7.49 
  4        Koch, Aaron                   FR Wilmington (           7.30 
  5        Shrewsbury, Andrew            SR Mount Union            7.03 
  6        Friday, Justin                FR Ohio Wesleya           7.15 
  7        Baugh, Allen                  JR Allegheny              7.31 
  8        Boyer, Devan                  SO Muskingum              7.57 
  9        Benny, Cody                   FR Ohio Norther             NT 
Heat 4  Prelims
  1                                                                     
  2        Abel, Isaiah                  FR Muskingum              7.73 
  3        Budreau, Zac                  JR West Liberty           7.49 
  4        Medaglia, Nick                FR Mount Union            7.30 
  5        Washington, Trypp             JR Baldwin Wall           7.14 
  6        Bryan, Andre                  JR Allegheny              7.15 
  7        Traver, Nathanael             SO Mount Union            7.30 
  8        Yeater, Zachery               FR West Liberty           7.51 
  9        Ross, Josiah                  SO Mount Union              NT 
 
Event 13  Women 3000 Meter Run (14)
===============================================================================
 Meet Record:  10:28.37  2/7/2015    Catie Campbell, Mount Union               
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Meyer, Maddie                 FR Ohio Wesleya       11:04.38 
  2        Laskowski, Nicole             FR Mount Union        11:15.20 
  3        Gumbita, Miranda              FR Ohio Wesleya       11:30.89 
  4        Baum, Josie                   SR Muskingum          11:34.00 
  5        Vapenik, Sarah                JR Mount Union        11:35.26 
  6        Shapley, Sarah                FR Allegheny          11:35.32 
  7        Walsh, Reilly                 SO Muskingum          11:42.32 
  8        Posthuma, Janelle             SO Ohio Norther       11:43.81 
  9        Alberts, Jacelyn              FR Allegheny          11:50.00 
 10        Himelein-Wachowiak, Emma      FR Allegheny          11:55.00 
 11        Gregory, Hannah               SR Muskingum          12:15.05 
 12        Fetters, Stephanie            SR Wilmington (       12:43.34 
 13        Pandleton, Diana              FR Allegheny          12:45.00 
 14        Sines, Heidi                  FR Muskingum          12:57.21 
 15                                                                     
 16                                                                     
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20                                                                     
 21                                                                     
 22                                                                     
 23                                                                     
 24                                                                     
 25                                                                     
 26                                                                     
 27                                                                     
 28                                                                     
 29                                                                     
 30                                                                     
 31                                                                     
 32                                                                     
 33                                                                     
 34                                                                     
 35                                                                     
 
Event 14  Men 3000 Meter Run (20)
===============================================================================
 Meet Record:  8:48.25  2/7/2015    Nick Fresenko, Malone                      
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Violette, Randy               SR Allegheny           8:37.79 
  2        Cheung, Dan                   SR Allegheny           8:39.86 
  3        Smith, Carter                 JR Allegheny           8:41.29 
  4        Hughes, John                  JR Allegheny           8:44.37 
  5        Barr, Emmett                  SR Allegheny           8:56.79 
  6        Hamed, Ahmed                  FR Ohio Wesleya        9:05.17 
  7        Colon, Joe                    JR Mount Union         9:12.19 
  8        Kennedy, Tyler                JR Ohio Norther        9:22.82 
  9        Frame, Daniel                 SO Ohio Wesleya        9:23.19 
 10        Loeper, Ben                   FR Ohio Wesleya        9:23.56 
 11        McUmber, Louis                SO Allegheny           9:25.00 
 12        Wilson, Isaac                 FR Baldwin Wall        9:35.90 
 13        Spronz, Phil                  SO Baldwin Wall        9:43.95 
 14        Erwin, Cameron                JR Wilmington (        9:50.00 
 15        Byron, Caleb                  SR Allegheny           9:55.00 
 16        Murray, Michael               JR Ohio Norther        9:56.01 
 17        Kellett, Luke                 FR Allegheny           9:58.94 
 18        Klies, Zachary                SR Ohio Wesleya       10:00.00 
 19        Phelps, Cameron               FR Wilmington (       10:22.14 
 20        Gallaher, Jacob               SO Ohio Norther       10:27.19 
 
Event 15  Women 4x200 Meter Relay (3)
===============================================================================
 Meet Record:  1:48.98  2/7/2015    Point Park, Point Park                     
                        T Fowler, C Langley, J McAllister, A Brown        
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                               
  2                                                               
  3  West Liberty  'A'                                    1:53.00 
     1) Caldwell, Abigail FR            2) Mulvaney, Alexandria FR        
     3) Berryman, Taelor FR             4) Turner-Davis, Alexis FR        
  4  Ohio Wesleyan  'A'                                   1:47.26 
     1) Clay, Amanda JR                 2) Brown, Emily JR                
     3) Robinson, Cirrus FR             4) Atkinson, Jaliyah FR           
  5  Muskingum  'A'                                       1:52.82 
     1) Ferguson, Hailey SO             2) Yost, Alei FR                  
     3) Prall, Jordan FR                4) Skatzes, Justine FR            
  6                                                               
 
Event 16  Men 4x200 Meter Relay (3)
===============================================================================
 Meet Record:  1:32.59  2/7/2015    Buffalo State, Buffalo Stat                
                        T Colas, P Guiga, D Taylor, R Arnaud              
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                               
  2                                                               
  3  West Liberty  'A'                                    1:37.00 
     1) Budreau, Zac JR                 2) Yeater, Zachery FR             
     3) Simons, Thomas SO               4) Whittenbach, Corey FR          
  4  Mount Union  'A'                                     1:34.15 
     1) Pamer, Trey SO                  2) Medaglia, Nick FR              
     3) Traver, Nathanael SO            4) Chorpenning, Jarred SO         
  5  Muskingum  'A'                                       1:36.11 
     1) Stinson, Fred JR                2) Waden, Desmond SR              
     3) Boyer, Devan SO                 4) Lopez, Noah FR                 
  6                                                               
 
Event 25  Women 1 Mile Run (16)
===============================================================================
 Meet Record:  5:15.71  2/3/2007    Rachael Lanzel, Edinboro                   
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Forner, Emily                 SO Allegheny           5:15.00 
  2        Rittenhouse, Ariel            JR Allegheny           5:22.81 
  3        Bentler, Colleen              JR Mount Union         5:32.12 
  4        Routhier, Madeleine           FR Ohio Norther        5:37.66 
  5        Schilling, Zoe                FR Ohio Norther        5:38.00 
  6        Fox, Michaela                 SO Ohio Norther        5:40.00 
  7        VanHoose, Erica               FR Ohio Wesleya        5:41.76 
  8        Jarman, Adira                 JR Ohio Wesleya        5:46.98 
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
Section 2  Timed Finals
  1        Reinhart, Jocelyn             SO Ohio Norther        5:48.64 
  2        Colvin, Kathleen              FR Ohio Norther        5:50.00 
  3        Brown, Joy                    FR Allegheny           5:50.00 
  4        Ramirez, Hannah               FR West Liberty        5:55.00 
  5        Coffield, Karissa             FR Allegheny           5:55.00 
  6        Helmke, Allison               FR Wilmington (        6:10.48 
  7        Moss, Maddie                  JR Muskingum           6:21.06 
  8        Pierce, Sarah                 SO Wilmington (        6:36.92 
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 
Event 26  Men 1 Mile Run (28)
===============================================================================
 Meet Record:  4:17.97  2/3/2007    Kyle Basista, MTU                          
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Myers, Preston                FR Mount Union         4:25.12 
  2        Trimble, Colten               SO Mount Union         4:32.94 
  3        Jeffers, Brady                JR Baldwin Wall        4:35.00 
  4        Pride, Rick                   SO Wilmington (        4:39.00 
  5        Stith, Griffin                JR Wilmington (        4:39.00 
  6        Koch, Justin                  SR Allegheny           4:40.00 
  7        Evans, Ben                    JR Allegheny           4:40.00 
  8        Herbst, Gabriel               FR Allegheny           4:40.00 
  9        Conard, Seth                  FR Allegheny           4:40.00 
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
Section 2  Timed Finals
  1        Murutes, Keith                JR Mount Union         4:41.12 
  2        McIntire, Doug                FR Muskingum           4:46.93 
  3        Neff, Kyle                    FR Ohio Norther        4:47.98 
  4        Queener, Josh                 FR Ohio Wesleya        4:48.00 
  5        Tornow, Ben                   FR Muskingum           4:49.00 
  6        Murtha, Evan                  JR Ohio Norther        4:49.68 
  7        Slack-Foust, Benjamin         FR Allegheny           4:50.00 
  8        Solis, Dominic                SO Ohio Norther        4:50.00 
  9        Peck, Bryan                   FR Ohio Norther        4:50.45 
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
Section 3  Timed Finals
  1        Enis, Caleb                   JR Allegheny           4:53.91 
  2        Hosey, Jordan                 FR West Liberty        4:56.47 
  3        Skaff, Griffin                FR Ohio Norther        4:59.55 
  4        Davenport, Auston             SO Ohio Norther        4:59.90 
  5        Murray, Andrew                SO Muskingum           5:04.37 
  6        Welch, Charles                FR West Liberty        5:05.00 
  7        Hall, Alex                    FR Ohio Wesleya        5:05.00 
  8        Spicer, Noah                  FR Ohio Wesleya        5:08.20 
  9        McGee, Jacob                  FR Muskingum           6:14.67 
 10        Wydra, Tony                   JR Wilmington (             NT 
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 
Event 27  Women 400 Meter Dash (5)
===============================================================================
 Meet Record:  58.38  2/7/2015    Courtney Reese, Mount Union                  
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2        Casale, Natalie               FR West Liberty        1:16.00 
  3        Frawley, Katelynn             FR Allegheny           1:05.00 
  4        Thut, Lindsay                 FR Mount Union         1:02.12 
  5        Conner, Caitlynn              FR Mount Union         1:03.21 
  6        Menuez, Sarah                 FR Ohio Norther        1:05.50 
 
Event 28  Men 400 Meter Dash (16)
===============================================================================
 Meet Record:  50.16  2/5/2006    Justin Muise, B.S.U.                         
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Davis, Tommy                  SO Ohio Wesleya          51.20 
  4        Leverette, Jordan             SO Baldwin Wall          49.06 
  5        McShane, Colin                SR Ohio Wesleya          49.18 
  6        Abduljelil, Ifa               SR Ohio Wesleya          51.75 
Section 2  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Sealey, Vee                   JR Baldwin Wall          52.20 
  4        Stott, Stephen                FR Mount Union           51.78 
  5        Broomfield, Quinton           SO Ohio Wesleya          51.93 
  6        Stinson, Fred                 JR Muskingum             52.23 
Section 3  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Benny, Cody                   FR Ohio Norther          53.84 
  4        Cole, Brandon                 SO Baldwin Wall          52.75 
  5        Briggs, Corey                 SO Ohio Norther          53.03 
  6        Knaub, Adam                   FR Wilmington (          54.15 
Section 4  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Flack, Joshua                 FR Allegheny                NT 
  4        Flynn, Eric                   SO Wilmington (          54.50 
  5        McGill, Sean                  FR Ohio Norther          55.00 
  6        McManus, Cody                 JR Muskingum                NT 
 
Event 29  Women 500 Meter Dash (12)
===============================================================================
 Meet Record:  1:19.07  2/7/2015    Sasa Vann, Buffalo Stat                    
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Howard, Aamirah               FR Mount Union         1:23.45 
  2        Beuck, Toni                   SO Mount Union         1:23.16 
  3        Cantlay, Margaret             SR Allegheny           1:22.00 
  4        Mason, Sarah                  FR Mount Union         1:21.12 
  5        Sutter, Kathryn               FR Allegheny           1:22.00 
  6        Loetz, Megan                  JR Mount Union         1:22.97 
Section 2  Timed Finals
  1        Ames, Keely                   SO Muskingum           1:42.35 
  2        Rhodes, Cheyenne              FR Wilmington (        1:31.40 
  3        Rossi, Annie                  FR Mount Union         1:27.97 
  4        Lovett, Ashley                SO Wilmington (        1:23.70 
  5        McIntosh, Melinda             FR Ohio Norther        1:26.99 
  6        Boyd, Haley                   FR Mount Union         1:28.62 
 
Event 30  Men 500 Meter Dash (9)
===============================================================================
 Meet Record:  1:06.39  2/3/2007    Ryan Garro, MTU                            
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2        Bogdanovich, Luke             JR Ohio Norther        1:12.00 
  3        Butler, Kaner                 FR Wilmington (        1:10.00 
  4        Coldren, Stephen              SR Ohio Wesleya        1:08.24 
  5        Emert, Brandon                JR Ohio Norther        1:09.00 
  6        Chorpenning, Jarred           SO Mount Union         1:11.54 
Section 2  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Herbst, Gabriel               FR Allegheny                NT 
  4        Ross, Michael                 FR Ohio Norther        1:12.00 
  5        Geer, Christian               FR Allegheny           1:13.00 
  6        Skolosh, Logan                FR Muskingum           1:14.40 
 
Event 31  Women 800 Meter Run (15)
===============================================================================
 Meet Record:  2:24.88  2/7/2015    Haley Turner, John Carroll                 
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Brennan, Kelly                FR Baldwin Wall        2:19.82 
  2        McCormick, Mallory            SR Ohio Wesleya        2:23.12 
  3        Durisin, Katie                FR Mount Union         2:24.65 
  4        Cooper, Laura                 SR Allegheny           2:26.27 
  5        Forner, Emily                 SO Allegheny           2:27.46 
  6        Burns, Kacey                  FR Wilmington (        2:30.00 
  7        Rittenhouse, Ariel            JR Allegheny           2:32.00 
  8        Henson, Emily                 SO Mount Union         2:32.15 
  9                                                                     
 10                                                                     
Section 2  Timed Finals
  1        Quisno, Annie                 FR Baldwin Wall        2:35.65 
  2        Bakunova, Elina               FR West Liberty        2:45.00 
  3        Casale, Natalie               FR West Liberty        2:55.00 
  4        Pierce, Sarah                 SO Wilmington (        2:59.00 
  5        Virtue, Alexis                SR West Liberty        3:00.00 
  6        Taylor, Kimberly              SO Muskingum                NT 
  7        Harting, Becca                JR Wilmington (             NT 
  8                                                                     
  9                                                                     
 10                                                                     
 
Event 32  Men 800 Meter Run (29)
===============================================================================
 Meet Record:  1:54.40  2/5/2006    Ryan Garro, MTU                            
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Horton, Nick                  JR Ohio Wesleya        1:59.28 
  2        Lesmez, Ryan                  FR Ohio Wesleya        1:59.35 
  3        Baronner, Brad                SR Allegheny           1:59.50 
  4        Thomas, Nick                  JR Mount Union         1:59.99 
  5        Kachilla, Steve               JR Mount Union         2:00.26 
  6        Dillon, Corey                 SR Muskingum           2:00.56 
  7        Marchese, Josh                SR Mount Union         2:01.26 
  8        O'Neil, Matt                  SR Mount Union         2:01.68 
  9        Lamison, Riley                FR Ohio Norther        2:02.00 
 10        Milovich, Evan                JR Baldwin Wall        2:05.00 
Section 2  Timed Finals
  1        Lunney, Alec                  JR Ohio Norther        2:02.50 
  2        Isaiah, Darcy                 FR Ohio Wesleya        2:03.05 
  3        Bosel, Chad                   SR Mount Union         2:03.59 
  4        Neff, Kyle                    FR Ohio Norther        2:05.00 
  5        Phillimore, Elliot            SO Wilmington (        2:05.47 
  6        Marsch, Alex                  FR Ohio Norther        2:06.00 
  7        Bolender, Kyle                JR Mount Union         2:06.09 
  8        Messner, Cole                 JR Mount Union         2:06.49 
  9        Davenport, Auston             SO Ohio Norther        2:07.47 
 10                                                                     
Section 3  Timed Finals
  1        Evans, Ben                    JR Allegheny           2:08.00 
  2        Soppanish, John               FR Muskingum           2:08.11 
  3        Solis, Dominic                SO Ohio Norther        2:08.12 
  4        Wood, Alexander               SO Ohio Norther        2:08.73 
  5        Conard, Seth                  FR Allegheny           2:09.00 
  6        Wydra, Tony                   JR Wilmington (        2:10.00 
  7        Shilling, Michael             FR Ohio Norther        2:15.12 
  8        Smith, Brock                  JR West Liberty        2:16.22 
  9        Weigand, Josh                 FR Muskingum           2:32.76 
 10        Slack-Foust, Benjamin         FR Allegheny                NT 
 
Event 33  Women 1000 Meter Run (15)
===============================================================================
 Meet Record:  3:11.98  2/7/2015    Emma Loniewski, Allegheny                  
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Vance, Katie                  JR Mount Union         3:01.21 
  2        Reigle, Hilary                SO Mount Union         3:02.54 
  3        Mamula, Olivia                JR Allegheny           3:09.00 
  4        Durisin, Katie                FR Mount Union         3:10.01 
  5        Reigle, Hannah                SO Mount Union         3:10.23 
  6        Beardsley, Ellis              SR Mount Union         3:17.22 
  7        Marchese, Genevieve           SR Ohio Norther        3:20.00 
  8        McGuire, Rachel               JR Mount Union         3:20.68 
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
Section 2  Timed Finals
  1        Fowler, Katie                 FR Baldwin Wall        3:22.00 
  2        Martin, Elizabeth             SR Ohio Norther        3:22.97 
  3        Quisno, Annie                 FR Baldwin Wall        3:30.00 
  4        Helmke, Allison               FR Wilmington (        3:38.56 
  5        Kraft, Renee                  SR Ohio Norther        3:46.47 
  6        Brown, Joy                    FR Allegheny                NT 
  7        Coffield, Karissa             FR Allegheny                NT 
  8                                                                     
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 
Event 34  Men 1000 Meter Run (19)
===============================================================================
 Meet Record:  2:32.85  2/7/2015    John Cameron, John Carroll                 
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Jones, Kevin                  SO Ohio Wesleya        2:29.00 
  2        Molinaro, Matt                JR Ohio Norther        2:30.00 
  3        Harden, Andrew                SR Ohio Norther        2:34.19 
  4        Meeks, Jake                   FR Mount Union         2:36.12 
  5        Hadley, Jason                 SO Mount Union         2:36.63 
  6        Perry, Logan                  JR Ohio Norther        2:40.00 
  7        Trimble, Colten               SO Mount Union         2:40.12 
  8        Swartz, Charlie               FR Mount Union         2:40.12 
  9        Rusnak, Cameron               SR Ohio Norther        2:41.05 
 10        Shelton, Andrew               FR Ohio Norther        2:41.52 
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
Section 2  Timed Finals
  1        Stith, Griffin                JR Wilmington (        2:42.00 
  2        Clydesdale, Jeff              FR Wilmington (        2:45.00 
  3        Egner, Gage                   SO Wilmington (        2:45.00 
  4        McIntire, Doug                FR Muskingum           2:47.63 
  5        Pride, Rick                   SO Wilmington (        2:48.00 
  6        Phelps, Cameron               FR Wilmington (        3:05.44 
  7        Spiro, Noah                   FR Allegheny                NT 
  8        Koch, Justin                  SR Allegheny                NT 
  9        Enis, Caleb                   JR Allegheny                NT 
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 
Event 35  Women 200 Meter Dash (30)
===============================================================================
 Meet Record:  26.20  2/7/2015    Jazlyn Porter, Buffalo Stat                  
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Donley, Steph                 SO Mount Union           26.25 
  4        Rinaldi, Marisa               SR Mount Union           25.86 
  5        Ferguson, Hailey              SO Muskingum             26.15 
  6        Nemeth, Grace                 SO Baldwin Wall          26.36 
Section 2  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Brown, Emily                  JR Ohio Wesleya          26.65 
  4        Clay, Amanda                  JR Ohio Wesleya          26.40 
  5        Adams, Rachael                FR Mount Union           26.40 
  6        Robinson, Cirrus              FR Ohio Wesleya          26.78 
Section 3  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Johnson, Amarii               FR Ohio Wesleya          27.50 
  4        Kahn, Hannah                  FR Mount Union           27.25 
  5        Atkinson, Jaliyah             FR Ohio Wesleya          27.49 
  6        Conner, Caitlynn              FR Mount Union           27.52 
Section 4  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Plas, Beth                    FR Baldwin Wall          28.00 
  4        Armstrong, Lyndsey            SR Baldwin Wall          27.61 
  5        Freyhof, Morgan               FR Ohio Wesleya          27.73 
  6        Caldwell, Abigail             FR West Liberty          28.00 
Section 5  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Dorsett, Angela               SR Wilmington (          28.30 
  4        Kiser, Morgan                 SO Mount Union           28.07 
  5        Payne, Brooklyn               SO Wilmington (          28.10 
  6        Turner-Davis, Alexis          FR West Liberty          28.56 
Section 6  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Allen, Kathleen               SO Mount Union           29.24 
  4        Berryman, Taelor              FR West Liberty          29.01 
  5        Burke, Emma                   FR Wilmington (          29.10 
  6        Mulvaney, Alexandria          FR West Liberty          29.30 
Section 7  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Hicks, Mariah                 SR Ohio Wesleya          31.83 
  4        Yost, Alei                    FR Muskingum             29.79 
  5        Messerly, Joanna              SR Ohio Norther          30.57 
  6                                                                     
Section 8  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Cantlay, Margaret             SR Allegheny                NT 
  4        Frawley, Katelynn             FR Allegheny                NT 
  5        Cooper, Laura                 SR Allegheny                NT 
  6                                                                     
 
Event 36  Men 200 Meter Dash (42)
===============================================================================
 Meet Record:  22.19  2/7/2015    Tyler Mettille, Mount Union                  
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Friday, Justin                FR Ohio Wesleya          23.12 
  4        Shrewsbury, Andrew            SR Mount Union           22.97 
  5        Parenti, Sean                 FR Allegheny             23.00 
  6        Perry, Josh                   FR Mount Union           23.21 
Section 2  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Tye, Juwaun                   FR Ohio Wesleya          23.45 
  4        Printy, Samuel                SO Mount Union           23.29 
  5        Burnett, Brian                SR Ohio Wesleya          23.43 
  6        Stott, Stephen                FR Mount Union           23.46 
Section 3  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Jackson, Nick                 FR Ohio Wesleya          23.50 
  4        Ross, Josiah                  SO Mount Union           23.47 
  5        Burnam, Pierce                JR Wilmington (          23.49 
  6        Traver, Nathanael             SO Mount Union           23.56 
Section 4  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Hart, Kris                    FR Baldwin Wall          23.73 
  4        Sealey, Vee                   JR Baldwin Wall          23.58 
  5        Krugh, Nicholas               SO Ohio Norther          23.69 
  6        Cole, Brandon                 SO Baldwin Wall          23.75 
Section 5  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Kubiak, Connor                FR Mount Union           23.97 
  4        Scheadler, Travis             SR Wilmington (          23.89 
  5        Pamer, Trey                   SO Mount Union           23.93 
  6        Waden, Desmond                SR Muskingum             23.97 
Section 6  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Medaglia, Nick                FR Mount Union           24.13 
  4        Koch, Aaron                   FR Wilmington (          24.10 
  5        Roth, James                   FR Mount Union           24.11 
  6        Stinson, Fred                 JR Muskingum             24.13 
Section 7  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Ruffini, Brian                FR Ohio Norther          24.25 
  4        McGill, Sean                  FR Ohio Norther          24.19 
  5        Whittenbach, Corey            FR West Liberty          24.20 
  6        Boyer, Devan                  SO Muskingum             24.30 
Section 8  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Budreau, Zac                  JR West Liberty          24.68 
  4        Delatte, Daniel               SO Ohio Wesleya          24.41 
  5        Ross, Michael                 FR Ohio Norther          24.50 
  6        Glaze, Jimmy                  SR Muskingum             24.74 
Section 9  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Knaub, Adam                   FR Wilmington (          24.83 
  4        Lopez, Noah                   FR Muskingum             24.75 
  5        Flynn, Eric                   SO Wilmington (          24.79 
  6        Murphy, Tristan               FR Muskingum             25.04 
Section 10  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Geer, Christian               FR Allegheny                NT 
  4        Vaughn, Zachary               FR Ohio Norther          25.21 
  5        Abel, Isaiah                  FR Muskingum             26.11 
  6                                                                     
Section 11  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3        Coldren, Stephen              SR Ohio Wesleya             NT 
  4        Baronner, Brad                SR Allegheny                NT 
  5        McManus, Cody                 JR Muskingum                NT 
  6                                                                     
 
Event 37  Women 5000 Meter Run (8)
===============================================================================
 Meet Record:  19:00.60  2/7/2015    Julie Gerber, Waynesburg                  
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Patrick, Monica               SR Allegheny          17:59.00 
  2        Hevener, Sarah                SO Allegheny          18:34.04 
  3        Grainger, Colleen             SO Ohio Norther       19:02.68 
  4        Anderson, Darby               SR Allegheny          19:36.96 
  5        Makowski, Claire              FR Baldwin Wall       20:17.64 
  6        Sullivan, Angie               SO Ohio Norther       20:48.12 
  7        Giessler, Paige               SR Ohio Norther       21:31.01 
  8        Steele, Elizabeth             SO Ohio Norther       22:38.05 
  9                                                                     
 10                                                                     
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20                                                                     
 
Event 38  Men 5000 Meter Run (10)
===============================================================================
 Meet Record:  15:43.73  2/7/2015    Jack Schlabig, Ohio State R               
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1        Svetz, Matt                   SO Allegheny          15:31.09 
  2        Thorne, Josh                  SO Mount Union        15:47.21 
  3        Bach, Theo                    JR Mount Union        16:10.30 
  4        Marsh, Jared                  FR Mount Union        16:12.48 
  5        Radabaugh, Brett              JR Mount Union        16:13.84 
  6        Kropka, Casey                 SO Mount Union        16:15.20 
  7        McNutt, John                  SO Ohio Norther       16:20.28 
  8        Bach, Jon                     FR Mount Union        16:35.26 
  9        Mahon, Spencer                SO Baldwin Wall       16:47.00 
 10        Lumadue, Dustin               JR Ohio Norther       17:43.19 
 11                                                                     
 12                                                                     
 13                                                                     
 14                                                                     
 15                                                                     
 16                                                                     
 17                                                                     
 18                                                                     
 19                                                                     
 20                                                                     
 21                                                                     
 22                                                                     
 23                                                                     
 24                                                                     
 25                                                                     
 
Event 40  Men 4x400 Meter Relay (2)
===============================================================================
 Meet Record:  3:19.72  2/7/2015    Mount Union, Mount Union                   
                        C Swisher, T Mettille, T Sparks, T Neff           
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                               
  2                                                               
  3                                                               
  4  Mount Union  'A'                                     3:18.97 
     1) Digby, A.J. FR                  2) Neff, Tyler JR                 
     3) Troyer, Connor FR               4) Etzler, Clark SO               
  5  Ohio Wesleyan  'A'                                   3:45.92 
     1) Lesmez, Ryan FR                 2) Horton, Nick JR                
     3) Queener, Josh FR                4) Hall, Alex FR                  
  6