Licensed to Lightning Event Management - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/11/2011 11:49 PM
                        STORM/GRIFFIN DUAL - 12/1/2011                         
                     Timing & Results by Lightning Timing                      
                         SPIRE Institute - Geneva, OH                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Jorgensen, Ariana      Lake Erie                 9.35  
  2       Perrill, Kaitie        Lake Erie                 9.42  
  3       Prusky, Destiny        Lake Erie                10.17  
 
Event 2  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Phillips, Anthony      Seton Hill                8.78  
  2       Johnson, Algeron       Seton Hill                9.07  
 --       Ondrus, Garrett        Unattached                 DNF  
 
Event 5  Women 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Schott, Leah           Seton Hill             5:40.06  
  2       Davis, Colleen         Seton Hill             5:58.68  
 
Event 6  Men 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Black, Scott           Seton Hill             4:25.28  
  2       Gerber, Craig          Lake Erie              4:26.73  
  3       Gobrogge, David        Lake Erie              4:47.27  
 
Event 7  Women 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Bednar, Colleen        Lake Erie                 8.05  
  2       Roberts, Keyanna       Ursuline College          8.27  
  3       Seagraves, Melissa     Seton Hill                8.33  
  4       Gladysiewski, Nina     Seton Hill                8.36  
  5       Zupec, Melissa         Ursuline College          8.59  
  6       Brown, Alena           Ursuline College          8.73  
 
Event 8  Men 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Anderson, RJ           Concord                   6.87  
  2       Edwards, Jarrod        Lake Erie                 6.99  
  3       Whitner, Jordon        Unattached                7.22  
  4       Ondrus, Garrett        Unattached                7.75  
 
Event 9  Women 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Cavanaugh, Chelsea     Seton Hill               59.54  
  2       Black, Kaitlyn         Bethany                1:01.10  
 
Event 10  Men 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Lockard, Joe           Unattached               51.57  
 --       Peluso, Anthony        Seton Hill                 DNF  
 
Event 11  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Fluker, Shanita        Lake Erie              2:23.51  
  2       Cala, Megan            Seton Hill             2:23.79  
  3       Smith, Samantha        Lake Erie              2:26.45  
 
Event 12  Men 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Wilks, Josh            Seton Hill             1:50.74  
  2       Davis, Josh            Seton Hill             1:59.21  
 --       Spino, Nick            Seton Hill                 DNF  
 
Event 13  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Gladysiewski, Nina     Seton Hill               27.09   2 
  2       Jorgensen, Ariana      Lake Erie                27.24   1 
  3       Seagraves, Melissa     Seton Hill               27.34   1 
  4       Perrill, Kaitie        Lake Erie                28.33   1 
  5       Brown, Alena           Ursuline College         29.06   2 
  6       Ardo, Alex             Lake Erie                29.14   2 
  7       Roberts, Keyanna       Ursuline College         29.59   1 
  8       Zupec, Melissa         Ursuline College         29.64   1 
 
Event 14  Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Anderson, RJ           Concord                  22.14   1 
  2       Kurzinski, Aron        Seton Hill               22.99   2 
  3       Whitner, Jordon        Unattached               22.99   1 
  4       Lockard, Joe           Unattached               23.01   1 
  5       Ondrus, Garrett        Unattached               24.00   2 
  6       Reid, Isaac            Unattached               24.49   2 
 
Event 15  Women 5000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Pryor, Stephanie       Seton Hill            17:46.81  
  2       Bujdos, Jeannie        Seton Hill            17:52.71  
  3       Janak, Mary            Seton Hill            18:37.36  
  4       Herron, Kyle           Lake Erie             20:51.34  
  5       Sarver, Janine         Seton Hill            21:49.91  
 
Event 16  Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Guinn, Michael         Unattached            15:37.58   10   
 
Event 17  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Seton Hill  'A'                                     4:15.42  
     1) Martin, Creanna                 2) Ruggeri, Chelsea               
     3) Cala, Megan                     4) Cavanaugh, Chelsea             
  2 Lake Erie  'A'                                      4:20.83  
     1) Bednar, Colleen                 2) Smith, Samantha                
     3) Jorgensen, Ariana               4) Fluker, Shanita                
 
Event 18  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Seton Hill  'A'                                     3:25.07  
     1) Parker, Duane                   2) Spino, Nick                    
     3) Davis, Josh                     4) Wilks, Josh                    
 
Event 19  Women Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Vann, Kelly            Seton Hill               3.05m   10-00.00 
     2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 
      XXO    P    O   XO    O    O  XXX 
 --       Merlino, Elexis        Unattached                  NH            
     2.30 
      XXX 
 
Event 20  Men Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Klucar, Eric           Lake Erie                4.30m   14-01.25 
     3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 4.30 4.45 
        P    P    P    P    O    O  XXX 
  2       Kreigline, Drew        Seton Hill               4.00m   13-01.50 
     3.55 3.70 3.85 4.00 4.15 
        P    O    P  XXO  XXX 
  3       Johnson, Algeron       Seton Hill               3.85m   12-07.50 
     3.55 3.70 3.85 
        P   XO   XO 
  4       Snyder, Isaac          Lake Erie                3.55m   11-07.75 
     3.55 3.70 
       XO  XXX 
 
Event 21  Women Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
Preliminaries
  1       Boyd, Calsie           Seton Hill              11.07mq  36-04.00 
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  11.07m
  2       Nortum, Brandy         Lake Erie               10.34mq  33-11.25 
      10.31m  10.24m  10.20m  10.34m  10.22m  10.17m
  3       Ardo, Alex             Lake Erie               10.12mq  33-02.50 
      9.86m  10.02m  10.06m  9.99m  10.12m  10.08m
  4       Griffin, Dianna        Seton Hill               9.70mq  31-10.00 
      9.33m  9.35m  9.42m  9.70m  9.53m  FOUL
 
Event 21  Women Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       Boyd, Calsie           Seton Hill              11.07m   36-04.00 
  2       Nortum, Brandy         Lake Erie               10.34m   33-11.25 
  3       Ardo, Alex             Lake Erie               10.12m   33-02.50 
  4       Griffin, Dianna        Seton Hill               9.70m   31-10.00 
 
Event 22  Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
Preliminaries
  1       Parker, Duane          Seton Hill              14.25mq  46-09.00 
      FOUL  14.25m  FOUL  PASS  13.77m  14.14m
  2       Postwaite, Joseph      Lake Erie               13.94mq  45-09.00 
      13.79m  13.94m  13.80m  13.53m  FOUL  13.82m
 --       Rosa, Javonie          Lake Erie                 FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 22  Men Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       Parker, Duane          Seton Hill              14.25m   46-09.00 
  2       Postwaite, Joseph      Lake Erie               13.94m   45-09.00 
 
Event 23  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
Preliminaries
  1       Miller, Victoria       Seton Hill              11.35mq  37-03.00 
      10.05m  11.35m  10.95m  10.99m  11.08m   
  2       Williams, Taylor       Lake Erie               10.90mq  35-09.25 
      10.59m  10.90m  9.93m  10.33m  10.24m   
  3       Jones, Leah            Lake Erie                7.77mq  25-06.00 
      7.39m  6.98m  7.77m         
 
Event 23  Women Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       Miller, Victoria       Seton Hill              11.35m   37-03.00 
  2       Williams, Taylor       Lake Erie               10.90m   35-09.25 
  3       Jones, Leah            Lake Erie                7.77m   25-06.00 
 
Event 24  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
Preliminaries
  1       Janusey, Nate          Seton Hill              14.78mq  48-06.00 
      14.48m  14.78m  FOUL  14.37m  PASS  PASS
  2       Green, Nick            Lake Erie               14.53mq  47-08.00 
      14.02m  14.49m  14.48m  FOUL  FOUL  14.53m
  3       Daranda, Louis         Lake Erie               14.35mq  47-01.00 
      13.64m  14.21m  13.89m  13.62m  13.22m  14.35m
  4       Wolf, Ben              Lake Erie               12.11mq  39-08.75 
      FOUL  11.63m  FOUL  FOUL  11.30m  12.11m
 
Event 24  Men Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       Janusey, Nate          Seton Hill              14.78m   48-06.00 
  2       Green, Nick            Lake Erie               14.53m   47-08.00 
  3       Daranda, Louis         Lake Erie               14.35m   47-01.00 
  4       Wolf, Ben              Lake Erie               12.11m   39-08.75 
 
Event 25  Women Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
Preliminaries
  1       Bednar, Colleen        Lake Erie                5.18mq  17-00.00 
      5.18m  5.01m               
  2       Griffin, Dianna        Seton Hill               4.74mq  15-06.75 
      FOUL  FOUL  4.66m  4.74m  FOUL  4.67m
  3       Seagraves, Melissa     Seton Hill               4.71mq  15-05.50 
      4.47m  4.41m  FOUL  FOUL  FOUL  4.71m
  4       Nortum, Brandy         Lake Erie                4.22mq  13-10.25 
      4.22m  4.14m  FOUL  4.17m      
 --       Jones, Leah            Lake Erie                 FOUL            
      FOUL  FOUL  PASS  PASS  PASS  PASS
 
Event 26  Men Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
  1       Kurzinski, Aron        Seton Hill               6.88mq  22-07.00 
      6.83m  6.88m  6.87m  FOUL  FOUL  FOUL
  2       Postwaite, Joseph      Lake Erie                6.56mq  21-06.25 
      6.14m  6.56m  6.23m  FOUL  6.40m  6.35m
  3       Rosa, Javonie          Lake Erie                6.49mq  21-03.50 
      6.49m  FOUL  FOUL  6.29m  6.15m  6.31m
  4       Parker, Duane          Seton Hill               6.46mq  21-02.50 
      FOUL  FOUL  6.46m  PASS  PASS  PASS
  5       Reed, Desmond          Lake Erie                6.03mq  19-09.50 
      5.95m  5.94m  FOUL  6.03m  5.66m  PASS
  6       Snyder, Isaac          Lake Erie                5.86mq  19-02.75 
      FOUL  FOUL  5.72m  FOUL  FOUL  5.86m
  7       Phillips, Anthony      Seton Hill               5.84mq  19-02.00 
      5.84m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 27  Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
  1       Williams, Taylor       Lake Erie               14.49mq  47-06.50 
      FOUL  13.73m  FOUL  14.02m  13.83m  14.49m
 
Event 27  Women Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       Williams, Taylor       Lake Erie               14.49m   47-06.50 
 
Event 28  Men Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims           
==========================================================================
Preliminaries
  1       Stone, Sean            Unattached              13.21mq  43-04.25 
      12.38m  FOUL  FOUL  13.21m  12.23m  FOUL
  2       Green, Nick            Lake Erie               12.69mq  41-07.75 
      12.69m  FOUL  FOUL  12.54m  FOUL  FOUL
  3       Michal, Matthew        Lake Erie               12.62mq  41-05.00 
      12.34m  FOUL  FOUL  12.62m  11.79m  FOUL
  4       Trozzi, Anthony        Lake Erie               12.44mq  40-09.75 
      12.44m  FOUL  FOUL  11.10m  FOUL  12.15m
  5       Wolf, Ben              Lake Erie               12.40mq  40-08.25 
      12.40m  FOUL  FOUL  FOUL  12.35m  12.13m
  6       Daranda, Louis         Lake Erie                8.76mq  28-09.00 
      8.51m  7.87m  7.72m  8.75m  FOUL  8.76m
  7       Nick, Spencer          Lake Erie                8.36mq  27-05.25 
      8.36m  7.89m  FOUL  8.26m  FOUL  8.05m
  8       Nick, Skyler           Lake Erie                7.36mq  24-01.75 
      7.36m  6.74m  FOUL  FOUL  FOUL  7.33m
 
Event 28  Men Weight Throw
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
Finals
  1       Stone, Sean            Unattached              13.21m   43-04.25 
  2       Green, Nick            Lake Erie               12.69m   41-07.75 
  3       Michal, Matthew        Lake Erie               12.62m   41-05.00 
  4       Trozzi, Anthony        Lake Erie               12.44m   40-09.75 
  5       Wolf, Ben              Lake Erie               12.40m   40-08.25 
  6       Daranda, Louis         Lake Erie                8.76m   28-09.00 
  7       Nick, Spencer          Lake Erie                8.36m   27-05.25 
  8       Nick, Skyler           Lake Erie                7.36m   24-01.75 
 
Event 29  Women High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Prusky, Destiny        Lake Erie                1.63m    5-04.25 
     1.38 1.43 1.48 1.53 1.58 1.63 1.68 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2       Boyd, Calsie           Seton Hill               1.53m    5-00.25 
     1.38 1.43 1.48 1.53 1.58 
        P    P    P    O  XXX 
 --       Jones, Leah            Lake Erie                   NH            
     1.38 
      XXX 
 
Event 30  Men High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1       Postwaite, Joseph      Lake Erie                1.93m    6-04.00 
     1.83 1.88 1.93 1.98 
        O   XO    O  XXX 
  2       Snyder, Isaac          Lake Erie                1.88m    6-02.00 
     1.83 1.88 1.93 
        O    O  XXX